Tartumaa Aasta küla 2016 konkurss

Konkursile saab esitada küla, külade piirkonna või aleviku. Lisaks omavalitsustele võivad ettepanekuid esitada ka kodanikuühendused ja üksikisikud. Kandidaadi kohta täidetud ankeet saata e-postiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.hiljemalt 5. juuniks 2016.

Konkursi eesmärk on avaldada tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest ning teadvustada üldsusele maa- ja külaelu olulisust.
Liikumine Kodukant on alates 2005. aastast kutsunud üle Eesti märkama ja märkima tegusaid külasid. Külade hindamisel arvestatakse külakogukonna ühtsust ja arengut viimasel kolmel aastal, koostöövalmidust, avatust, tuntust maakonnas ja kaugemal, küla välisilmet ja heakorda, atraktiivsust, elanike osalemist kultuuri- ja spordiüritustel, koostööd omavalitsusega, küla arengukava olemasolu.

Tartumaa Aasta Küla komisjon, kuhu kuuluvad konkursi patroon Reno Laidre, Tartu Maavalitsuse, Kodukant Tartumaa, Tartu Ärinõuandla ja TOL-i esindajad, tutvuvad kandidaatküladega ankeetide alusel ja käies külades kohapeal kokkulepitud ajal suve lõpus.
Võitja kuulutatakse välja Tartumaa kodanikuühenduste nädalal, mis toimub novembris.
Tartumaa Aasta Küla 2016 osaleb üle-eestilisel Aasta Küla konkursil 2017. aastal.

Tartumaa aasta Küla 2016 osaleja ankeet: /docs/Tartumaa_Aasta_Kyla_2016_ankeet.doc

Külli Pann
Kodukant Tartumaa
juhatuse esimees
tel. 5646 2692


 

Search