EV100 Tartumaal

ja annab meile võimaluse anda ja saada sünnipäevakingitusi!

Kingituste all mõeldakse eriilmelisi sündmusi ja algatusi, mis toovad rõõmu inimestele, kogukondadele või kogu rahvale ning kujundavad paremat tulevikku.

Kõik Eestile pühendatud ettevõtmised, mida nimetame ühiselt kingitusteks, on tähtsad ja EV100 programmi oodatud. Kingitusi valmistavad juba ette sõpruskonnad, vaba- ühendused, ministeeriumid, ettevõtted, liidud, seltsid. Ükski riik ei sünni ühe päevaga. Selle nimel on tehtud tõsist tööd ja sündimise loosse jääb mitmeid sündmusi, mis väärivad meelde tuletamist. Riigi senise ajaloo suurima juubeli tähistamine toimub pikema aja jooksul. EV100 programm algas käesoleva aasta aprillis, mil möödus sada aastat eestlaste asualade ühendamisest, tipneb Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga 24. veebruaril 2018, meenutab aastal 2019 saja aasta taguseid Vabadussõja olulisemaid pöörde- ja võidulahinguid ning lõpeb veebruaris 2020, mil täitub sada aastat Tartu rahu sõlmimisest.

EV100 Tartumaal
Tartumaal on juba registreeritud mitmeid sündmusi ja püsiväärtusega ehitisi pühendusega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Kolm neist on saanud ka sepistatud sildi, mis jääb meenutama kingituse väärtust. Need on perekiik Mellistes, lipumastid ja –hoidjad Kaagveres ning saja laua sild Väike-Rakkes

Lisa oma kingitus
Pane kirja idee, mida soovid Eesti juubeliks teoks teha, ning vajadusel leia endale kaasamõtlejaid ja vahendeid. Vajadusel saad rahalist abi erinevatest toetusfondidest, millega saab tutvuda http://www.kysk.ee
  Kingitusi saab teha kogu juubelikava vältel 2017. aasta kevadest kuni 2020. aasta veebruarini. See, milliseks pidu kujuneb ja kas juubel saab ka väärikalt tähistatud, on meie endi teha. Kingitused saab registreerida ja rohkem infot leiab http://www.ev100.ee. Soovist lisada kingitusele sepistatud silt, tuleb teavitada maakonna koordinaatorit.

       Silt Väike-Rakke Saja laua sillal Foto Kaisu Konoplitski

Külli Pann
„EV100 igas külas“ koordinaator Tartumaal
E-post: 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Search