PARTNERITELEEestlaste eestvedamisel toimub 15. septembril 2018 globaalne Maailmakoristuspäev – Eesti suurim juubelikingitus maailmale – mil korraga koristavad   oma territooriume üle kogu ilma miljonid inimesed 150 riigis.

Üleilmne koristuspäev teeb koos päikesega planeedile tiiru peale – algab hommikul kell   10.00 Uus-Meremaal ning lõpeb 36 tundi hiljem Hawaiil. Aktsioon algab Eesti aja järgi 15. septembri südaööl.

Koristusaktsioonil osalejal on võimalus näidata eeskuju tervele maailmale, sest kümme aastat tagasi sai just siitsamast Eestist Teeme Ära! koristuspäevast   alguse ajaloo suurim kodanikuliikumine Lets Do It! World. 15. septembril toimuvad Eesti kõikides maakondades koristustalgud, mille fookuses on metsad,   mererannad ja järvede-jõgede kaldad.

Selleks, et maailmakoristusel appi tulla, registreeri ennast osalejaks maailmakoristus.ee kodulehel. Spetsiaalsel registreerimisplatvormil on üle Eesti  välja toodud   koristuspiirkonnad, millega  liituda – vali endale lähim või sobivaim. Registreerimine on vajalik, et iga koht saaks piisava hulga abikäsi ning kõik prügistatud   paigad kenasti kaetud. Registreerida saab nii eraisiku, organisatsiooni või sõpruskonnana, samuti võib püsti panna koristusaktsioon ka teie eramaal. Viimasel   juhul tuleb aga arvestada, et koristustalgu korraldaja peab jäätmete äraveo organiseerima ise.

Vastused oma küsimustele saab  maakondliku koordinaatori käest. Tema on inimene, kes valdab enda piirkonna informatsiooni. 
Talgujuht korraldab koristuspäeva eel punktis vajaminevad prügikotid, juhendmaterjalid ning jälgib, et kõik sujuks plaanipäraselt.
Koristajal pole muud muret, kui tulla hommikul õigeks ajaks kohale, kuulata tähelepanelikult talgujuhi instruktsioone, pidada kinni ohutusreeglitest, nautida mõnusat koristuspäeva ja näidata maailmale, mida iga inimene oma kodukohas tegelikult ära suudab teha. Koristamisele võta kaasa töö tegemise vahendid, joogivesi ning suupisted, et päeva jooksul ära ei nõrkeks.
Koristuskohti saab üles anda ja kaardistada kuni 2. septembrini k.a. Suurte prügipaikade info on World Cleanup rakenduses ääretult oluline, sest see prügikaart on aluseks nii Maailmakoristuspäeva läbiviimisel Eestis kui ka globaalsele andmebaasile (Worl Waste Platform), mis koondab andmed terve ilma prügi kohta.

Maailmakoristuse staap hakkab paiknema Tallinnas, kuhu koonduvad kogu maailmast koristuspäeva tulemused, info, telepilt jne. Tallinna staabist hakatakse juhtima globaalset teleülekannet ja vahendama telepilti üle kogu planeedi.

Koristuspäev saab teoks koostöös EV100, kohalike omavalitsuste, Riigimetsa Majandamise Keskuse, Maanteeameti, maaomanike, jäätmekäitlusettevõtete, Eesti Külaliikumine Kodukant võrgustiku, heade toetajate, partnerite ja tuhandete puhtast loodusest hoolivate Eesti inimestega. Rohkem infot www.maailmakoristus.ee ja www.letsdoitworld.org.

Tule teeme kingituse Eestile 100. sünnipäevaks – jätame tulevastele põlvedele võimaluse nautida ilusa Eestimaa rikkumata loodust!


 

Search