Tartumaa Aasta Külaks 2014

15. juunini!

Kodukant Tartumaa koostöös Tartu Maavalitsusega on välja kuulutanud Tartumaa Aasta Küla 2014  konkursi
Konkursile saab esitada küla, külade piirkonna või aleviku. Lisaks omavalitsustele võivad ettepanekuid esitada ka kodanikeühendused ja üksikisikud. Kandidaadi kohta täidetud ankeet ja lisamaterjalid saata e-postiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.hiljemalt 15. juuniks 2014.     
 

Konkursi eesmärk on avaldada avalikku tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest ning teadvustada  üldsusele maa- ja külaelu olulisust. Tartumaa Aasta Küla 2014 osaleb üleriigilisel Aasta Küla konkursil 2015.aastal.  Eesti Aasta küla aunimetus antakse ühele külale, külade piirkonnale või alevikule ja kuulutatakse välja Eesti Külade Maapäeval (2015 aastal).
 
Liikumine Kodukant on alates 2005.aastast kutsunud üle Eesti märkama ja märkima tegusaid külasid. Külade hindamisel arvestatakse külakogukonna ühtsust ja arengut kolmel  viimasel aastal, koostöövalmidust, avatust ja tuntust maakonnas ja kaugemal, küla välisilmet ja heakorda, atraktiivsust, elanike  osalemist kultuuri- ja spordiüritustel, koostööd omavalitsusega, küla arengukava olemasolu.

Valimisprotsessi ajakava:

  • 15. juuni - esitada külasid tutvustavad ankeedid
  • 16. augustil tutvustavad kandideerivad külad ennast vabalt valitud viisil Suurel Suwepeol Kurepalus.
  • Augustis ja/või septembis tutvub kandidaatküladega komisjon, mille koosseisus on Tartu Maavalitsuse, Kodukant Tartumaa, TOL-i ja TAS-i esindaja
  • Novembris kodanikuühenduse nädalal kuulutatakse välja Tartumaa Aasta Küla 2014. Võitja küla osaleb  2015. a. Eesti külade Maapäeval Tartumaa esindajana üleriigilisel aasta küla valimise konkursil.


Tartumaa Aasta Küla 2014 ankeedi leiate siit

Lisainformatsioon
 
Külli Pann
Kodukant Tartumaa juhatuse esimees
tel 56 462 692
e-kiri: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.   


 

 

 

Search