Olustveres hoidistemessil

Kodukant Tartumaa meeskond ja külade eestvedajad on Olustvere Hoidistemessist osa võtnud algusest peale – esialgu osalejatena, viimased kaks aastat koostööpartneritena.
Rõõm on tõdeda kuidas hoidiste tegemine aasta-aastalt populaarsust kogub. See mess on hüppelauaks neile kes alles alustavad keediste katsetamisega kui ka neile kes otsivad uut ja huvitavat.
Aastate lõikes on hoidistemessidel üks või teine köögivili, puuvili teistest enim esile tõstetud. Kui esimesel messil võidutses porgand – nii soolaste kui magusate hoidistena, siis käesoleval aastal oli võidutsemas vürtsikas maitsetaim tšillipipar. Selle aasta märksõnaks oodati küll SEENI rohke ja hea seeneaasta pärast kuid hoopis  rohkem oli pihlakahoidiseid. Nii mõnigi pereema nentis, et omad lapsed on hakanud vana head moosisaia sööma ja uuesti nauditakse unustatud paradiisiõunte kompotte ja alati häid kurke ja seeni.
Kui rääkida messimelust, siis perenaised olid välja pannud rekordarvu hoidiseid – 340 ning tooteid maitsmas hinnanguliselt 1000-2000 inimest. Tuju hoidis üleval Väägvere külakapell Tartumaalt. Kõik see kokku andis osalejatele hea elamuse, rõõmu kordaläinud päevast!

Messi tegemisi kajastasid sel aastal:

 

 

Search