Teeme ära talgupäev 2015

Maikuu esimesel laupäeval peetav Teeme Ära talgupäev on aastatega kujunenud kümnete tuhandete eestimaalaste jaoks kevadiseks oodatud suursündmuseks, mil tullakse kokku ning võetakse käsile kodukandis kõige pakilisemalt ärategemist vajavad tööd.                                                                  


Talgud on talupojakultuurist  pärit ühine ettevõtmine millegi ärategemiseks, mis nõuab rohkem tööjõudu, kui on ühel perel või majapidamisel või talul. Ühise tegevuse edasiarendatud vormiks on ühistegevus. Talgud lõppesid ühise söömaaja ja kiikumisega, mõnikord ka simmaniga.

Talgujuhile
Talguveebi talgute lisamine pole muutunud, kehtib endine kasutajanimi (e-posti aadress) ja salasõna, „uued“ talgujuhid saavad samas kohas kasutajaks registreerida
Talgute stardipaketi saavad talgujuhid, kes on oma talgud Teeme Ära kodulehele kirja pannud. Koostööpartnerite toel kokku pandud ja talgukorras komplekteeritav stardipakett koosneb praktilistest abivahenditest ja nõuannetest talgupäeva ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks. Pakett sisaldab esmaabitarbeid, väikest töökindavaru, kaelarätti talgujuhile, ajalehe Talguline värsket numbrit, peotäit pähkleid ja komme, ehitus- ja aiapoe sooduskupongi, talgukuulutusi, Talguhundi kleepse, tuleohutuse juhiseid, kriisijuhendit ja talgunõuandeid. Stardipakettide laialisaatmine algab aprillis. Stardipakett on mõeldud eelkõige tänu ja tunnustusena kõigile talgujuhtidele, mida toimetab talgujuhtidele kätte Itella Smartpost. Oma stardipaketi kättesaamiseks saad valida sobivaima pakiautomaadi talgut registreerides. Kui pakk on saabunud sinu poolt soovitud automaati, saad selle kohta SMS sõnumi. Paki saamiseks tuleb minna pakiautomaadi juurde, sisestada saadud uksekood ning uks avaneb. Paketile on aega järele minna 7 päeva alates SMS-sõnumi saamisest.

Koristustalguid planeerides, räägi eelnevalt kindlasti maa- või objektiomanikuga ja korralda ka prügi äravedu!

Talgulisele
Endale meelepärase talgu leiad tegevuste, maakondade ja omavalitsuste järgi siit. Registreeri enda osalemine, siis oled kindlustatud tegevuse, töövahendite ja talgutoiduga.

Selle aasta uuendused

  • Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub koostöös Päästeametiga korraldama kõikjal Eestis tuleohutustalguid või pöörama ka teistel talgutel tähelepanu tuleohutusele. Olgu talgupaigaks külamaja, korteriühistu või mõni looduskaunis koht, igal pool saab muude vajalike talgutööde kõrval panna rõhku ka otseselt tuleohutusega seonduvale.

  • Koostöös Vivacoloriga võtame sel aastal fookusesse kodudesse, keldritesse ja garaažidesse seisma jäänud kasutuskõlblikud värvijäägid, mis alatasa jalgu jäädes meenutavad juba tehtud remonti ning valesti käideldes võivad põhjustada ka ohtu keskkonnale. Tänavuse talgukevade üheks uueks teemaks ongi üheskoos Vivacoloriga sündinud algatus, mille raames kutsume inimesi kokku koguma oma kasutuskõlblikud värvijäägid, et  suunata need heategevuslikul eesmärgil taaskasutusse ning viia kasutuskõlbmatud ja aegunud värvijäägid jäätmejaamadesse. Täpsemat infot selle algatuse kohta leiab lähiajal talguveebist.

Mullust talgupäeva meenutades
2014. aastal korraldati üle Eesti 1 754 talgut, millest võttis osa 45 024 talgulist.
Tartu linnas ja maakonnas registreeriti 151 talgut ja 3 196 talgulist. Igal aastal ikka suuremad arvud! 
 
Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Päästeamet, Eesti Meremuuseum, Vivacolor, Tallinna Sadam, Tamrex, Itella Smartpost, Vizeum, Nordic Hotel Forum jt.
Talgute stardipaketti aitasid kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Päästeamet, Eesti Meremuuseum, Seesam, ETK, Pakendikeskus, Ecoprint, Vaba Maa, Bauhof ja Zavod. Paketid toimetab talgujuhtidele kätte Itella Smartpost. 

Palju vajalikke nõuandeid ja soovitusi leiad siit.
Kui jääd hätta või vajad nõu, siis küsi julgesti oma maakonna koordinaatorilt või helista 53 753 888.

Külli Pann
Teeme Ära talgupäeva Tartu maakonna koordinaator
Tel. 5646 2692

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 


 

Search