Tartumaalased tunnustavad

2015 tanu 01095008878389f27. nov. õhtul toimus Tartus armsalt hubases Karlova Teatris aasta vabakondlaste, kodaniku- ühenduste, kodanikuühenduste tegevuse toetajate tunnustamine.

Tartumaa tunnustamiskonkursile laekus kokku 22 kandidaati. Aasta vabakondlane - 9 kandidaati, aasta kodanikuühendus - 10 kandidaati ja vabasektori tegevuse toetaja  - 3 kandidaati.  

                                                                    
Tartumaa aasta vabakondlane 2015 on Anti Mehine.  Anti on Rõngu Pillimuuseumi looja ja eestvedaja. Tema hobi ja kiindumus vanade muusikainstrumentide vastu pani alguse Pillimuuseumi loomisele. Anti on pillimuuseumi käivitamise ja tööshoidmisega loonud väärtuse, mis on oluline piirkonna elukvaliteedi tõstmiseks. Pillimuuseumi loomisel on Anti entusiasm olnud nakatav. Pealtnäha mängleva kergusega on Anti pidanud väga vajalikud läbirääkimised, leidnud oma meeskonnaga väga head koostööpartnerid ja sponsorid. Samuti on tema eestvedamisel leitud väga väärtuslikud eksponaadid muuseumisse, igapäevastest tegevustest rääkimata. Lisaks pillimuuseumi tegevusele on Anti aktiivselt abis ka muudel piirkonna sündmustel.

Aasta vabakondlase nominendid on MTÜ Noored Toredate Mõtetega juhatuse liige ja aktiivne vabatahtlik Piret Eit ning Melliste küla eestvedajad Kristel ja Mati Möller.

Tartumaa Aasta Kodanikuühendus 2015  on MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde. Tegemist on aktiivse ja järjest jõulisema noorteühinguga - rohkem kui 2/3 liikmetest ja vabatahtlikest on noored ning vabatahtlikke lisandub igakuiselt. MTÜ viib vabatahtlikud kokku tuge vajavate lastega, kellele pakutakse eeskuju, tuge ja sõprust.                                                                 

Tartumaa Aasta Kodanikuühenduse nominendid on MTÜ Noored Toredate Mõtetega ja MTÜ Lohkva Külaselts Luunja vallast.
 
Tartumaa Aasta Vabaühenduste Toetaja 2015 on Rõngu Pagar. Ettevõte teeb pidevat koostööd avaliku, erasektori kui ka mittetulundusühendustega ja toetab vallas toimuvaid suurüritusi, valla piires tegutsevaid MTÜ-sid, -rahvamaja ja selle ringid, Rõngu kooli ja lasteaia tegevused, maakondlikke üritusi
Tema toetus on kõige sagedamini mitterahaline, vastavalt oma firma toodangule (koogid, tordid, leivad, saiakesed, soolased toidud ). Rahalist toetust on saadud näiteks kodukandipäeva auhindadeks. Rõngu Pagar on hea koostööpartner, selle juht on ise aktiivne osaleja spordi- ja vabaajategevustes ja motiveerib ka kaasatulijaid.

Tartumaa Aasta Vabaühenduste Toetaja 2015 nominendid on Grüne Fee Eesti  AS ja OÜ Salmo & Luts
 
Kandidaate otsisid ja komisjoni kuulusid Tartu Ärinõuandla, Tartumaa Arendusseltsi, Domus Dorpatensise, Kodukant Tartumaa, Tartu Maavalitsuse ja Tartu Linnavalitsuse esindajad.
Tunnustamiskonkursi läbiviimist toetasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Rahandusministeerium.

Fotomeenutust üritusest vaata siit.


 

Search