Aasta küla konkurss

Kodukant Tartumaa koos koostööpartneritega kutsub Tartumaa tegusaid külasid osalema Tartumaa aasta küla 2020 konkursil. Konkursi eesmärk on avaldada avalikku tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest ning teadvustada üldsusele maa- ja külaelu olulisust. Kandidaate konkursile saavad esitada kodanikeühendused, kohalikud omavalitsused ja üksikisikud. Külade hindamisel arvestatakse külakogukonna ühtsust ja arengut kolmel viimasel aastal, koostöövalmidust, avatust ja tuntust maakonnas ja kaugemal, küla välisilmet ja heakorda, atraktiivsust, elanike osalemist kultuuri- ja spordiüritustel, koostööd omavalitsusega, küla arengukava olemasolu. Konkursile saab esitada küla, külade piirkonna või aleviku.  

Komisjon, kuhu kuuluvad Kodukant Tartumaa, Tartumaa Omavalitsuste Liidu, Tartu Ärinõuandla, Tartumaa Arendusseltsi ja viimati valitud Tartumaa aasta küla esindaja, tutvub kandidaatküladega ankeetide alusel ja käib külades kohapeal ette teatatud ajal septembris. Nominente tutvustab Tartu Postimees. Konkursi võitja kuulutatakse välja Tartumaa kodanikeühenduste tänuüritusel novembris 2020. Tartumaa Aasta Küla 2020 osaleb üle-eestilisel aasta küla konkursil 2021. aastal. 
 
Ankeeti saab täita Google drive-s või salvestada endale wordi versioon.  


Täidetud ankeet tuleb saata e-postiga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Ankeetide esitamise tähtaeg on hiljemalt 14. august 2020.

Search