Tartumaa Aasta vabakondlane 2020

Tartu Ärinõuandla eestvedamisel toimunud tunnustamiskonkursil Tartumaa HEA TEGU tõsteti esile maakonna tublid ja säravad organisatsioonid ning inimesed. Välja anti tunnustused neljas erinevas kategoorias. 

Tänavuse aasta tublid tegijad tunnustamiskonkursil Tartumaa HEA TEGU on:Gea Järvela 2020

  • Ilma projektita sündinud tegu 2020 – Samovarimaja Varnjas, MTÜ Peipsi Tulevik
  • Kodanikuühenduse tegevuse toetaja 2020 –  Rõngu rahvamaja
  • Tartumaa aasta vabakondlane 2020– Gea Järvela (pildil)
  • Tartumaa mittetulundusühendus 2020 – MTÜ Jaago Sõbrad

 

Laureaadid valiti komisjoni poolt, kuhu kuulusid Tartu Ärinõuandla, Kodukant Tartumaa, Tartumaa Omavalitsuste Liidu ja Tartumaa Arendusseltsi esindajad. Komisjon tahab esile tuua, et parimate leidmine esitatud kandidaatide seast on väga keeruline – iga mittetulundusühing, vabakondlane on oma piirkonnas, kogukonnas muutust loov ning hinnaline.

Kõik esitatud vabakondlased on need, kes igapäevaselt teevad vabatahtlikku tööd ning panustvad oma kodukoha ja kogukonna arengusse. Hea meel on tõdeda, et esitatud on nii alles gümnaasiumis käiv noor, kes oma vabatahliku tegevusega mitu aastat juba silma paistab kui ka enam kui kümme aastat kogukonna elu eest vedanud inimesi.

Vabaühenduste kategoorias konkureerisid sel aastal ühendused, kes tegutsevad maapiirkonnas ja oluliseks sai just see, kuidas kevadisel kriisiajal jätkuvat olemas oldi ja uusi lahendusi välja mõeldi. Ilma projektitoetuseta sündinud teo kandidaatide osas saab öelda, et alati ei ole millegi ära tegemiseks vaja kirjutada projekti ja oodata seda vastust ja painutada end rahastajate reeglite järgi. Kui kogukond midagi väga oluliseks peab, siis tehakse koostööd, panustatakse ühiselt ja tulemuseks on otseselt vajalik asi kui ka ühtsem kogukond, kus varasemalt naaber naabrile teregi ei öelnud. 

Tavapärast pidulikku tänuüritust sel aastal korraldada ei saanud. Komisjoni liikmed Kadri Pau ja Külli Pann (Kodukant Tartumaa), sõitsid kolme päeva jooksul läbi enam kui 500 km ning tänukiri koos väikse meenekotiga sai edastatud kõikidele tublidele.

Tartu Ärinõuandla korraldab tunnustamiskonkurssi Tartumaa HEA TEGU alates 2010. aastast, et esile tuua maakonna tublisid ja säravaid organisatsioone, inimesi. Tartumaa HEA TEGU korraldamist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Täispikk artikkel asub siin.

 

 

Search